W  projekcie:  „Kobieca Moc Liderska” finansowanym w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,  wzięło udział 20 kobiet z 4 gmin: Olsztynek, Barczewo, Gietrzwałd i Dywity.

Podczas projektu odbyły się 4 szkolenia, 2 wizyty w spółdzielniach socjalnych: Tradycja Smaków i Pijalnia Ziół z Olsztynka oraz 1 wizyta w przedsiębiorstwie społecznym: Garncarska Wioska.

W dniach 6-7 lipca 2016 uczestniczki  projektu podczas wyjazdowego szkolenia do Łajs zapoznały się ze sobą, poznały  tajniki komunikacji niewerbalnej, uczyły się aktywnie słuchać oraz prezentować swoje pomysły przed publiką , uczyły się efektywnie pracować w zespole oraz empatycznie, bez przemocy komunikować się z innymi.

18-19 lipca w GOK w Gietrzwałdzie odbyło się szkolenie z przedsiębiorczości społecznej. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi GOK za bezpłatne użyczenie sali a uczestniczkom za domowe wypieki, które osłodziły nam pracę.
Uczestniczki wytrwale zgłębiały wiedzę na temat zakładania stowarzyszeń i spółdzielni socjalnych, marketingu i biznes planu, po czym generowały swoje własne pomysły na przedsięwzięcia i ćwiczyły pisanie biznes planów.
27-28 lipca odbyło się szkolenie z kreatywnego myślenia w Urzędzie Miasta w Olsztynku Pierwszego dnia uczestniczki z tworzyły definicję kreatywności , zastanawiały się nad cechami osoby twórczej i poznawały techniki kreatywnego myślenia. Podczas zajęć odwiedził nas poseł na sejm RP, Andrzej Maciejewski-przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Jedna z naszych uczestniczek, członkini Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Olsztynku rozpoczęła rozmowy z posłem w celu organizacji wycieczki do sejmu dla osób ze stowarzyszenia. Podczas przerwy obiadowej uczestniczki odwiedziły spółdzielnię socjalną: Tradycja Smaków, gdzie zjadły smaczny obiad i dowiedziały się jak wygląda prowadzenie spółdzielni socjalnej na co dzień. Dziękujemy serdecznie pani prezes spółdzielni, Jagodzie Lipskiej za czas spędzony z nami i dzielenie się swoim doświadczeniem. Podczas drugiego dnia uczestniczki uczyły się żonglowania, wtajemniczyły się w tajniki analizy morfologicznej tworząc wyjątkowe produkty, zastanawiały się nad tym co robić, żeby kreatywność rozwijać w sobie każdego dnia i omówiły jacy są zabójcy naszych pomysłów. Przywitał nas burmistrz miasta Olsztynek, Artur Wrochna, a v-ce starosta, pani Joanna Michalska spędziła z nami popołudnie dzieląc się swoim doświadczeniem w wprowadzaniu zmian w życie. Burmistrzowi dziękujemy za bezpłatne użyczenie sali szkoleniowej. Po obiedzie uczestniczki odwiedziły skansen, dziękujemy Robertowi Waraksa za oprowadzenie naszej kobiecej wycieczki. Na koniec panie odwiedziły spółdzielnię socjalną, która otworzyła Pijalnię ziół w Skansenie. Dziękujemy Piotrowi Stobniak za podzielenie się doświadczeniem w zarządzaniu spółdzielnią, a pani dyrektor Ewie Wrochnie za stworzenie możliwości, aby nasza grupa nieodpłatnie skorzystała z oferty muzeum.

W dniach 8-9-10 sierpień 2016 odbyło się ostatnie  szkolenie w ramach projektu: Cele i projekty. Pierwszego dnia panie planowały swoje cele osobiste i zawodowe według metody Equilitri , a kolejne dwa dni zgłębiały tajniki pisania projektów.  Efektem szkolenia jest pięć projektów dla różnych grup społecznych wypracowanych przez uczestniczki , które zostały zrealizowane od połowy sierpnia do końca października listopada 2016 roku. Uczestniczki zrealizowały 6 projektów: 2 w gminie Olsztynek, 1 na terenie gmin Barczewo i Dywity oraz 1 w gminie Gietrzwałd:

  1. Tacy sami bez ściany miedzy nami/ Olsztynek projekt mający na celu integrację dzieci pełnosprawnych z dziećmi niepełnosprawnymi poprzez organizacji spotkań w Olsztynku
  2. „Dziecko z k (l)Asą”/gmina Olsztynek- zwiększenie wiedzy wśród dzieci z zakresu zarządzania pieniędzmi poprzez organizację warsztatów we wsiach Gaje i Elgnówko.
  3. „Bezpieczna droga do szkoły dzieci z Olsztynka”/Olsztynek-utrwalenie wiadomości z przepisów ruchu drogowego przez dzieci poprzez organizację festynu w Szkole Podstawowej
  4. „Senior aktywnie w dobrej formie”/Barczewo, Dywity , Zwiększenia aktywności 40 osób w wieku 60+ na terenie gmin Barczewo i Dywity poprzez organizację spotkań i wykładów dla seniorów z zakresu zdrowego stylu życia
  5. Tęczowe Inspiracje/Gietrzwałd zwiększenie kreatywności wśród dzieci i dorosłych poprzez organizację warsztatów z lepienia gliny, tworzenia wianków.
  6. Swaderki/gmina Olsztynek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Terminarz
Marzec 2018
P W Ś C P S N
« maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Info

Dane kontaktowe

SEN Stowarzyszenie
Edukacji Nieformalnej
ul. Szkolna 14a / 2
11-015 Olsztynek
sen.olsztynek@wp.pl
tel. 698-250-363
Joanna Rybacka-Barisic - prezes
Konto bankowe
Bank Spółdzielczy w Olsztynku
66 8823 0007 2001 0100 6920 0002