Informacje

FIO_LOGO2 jpgW  projekcie:  „Odkryj w sobie liderską moc” wzięło udział 20 kobiet z 5 gmin w woj. warmińsko-mazurskim: Olsztynek, Nidzica, Rybno, Kurzętnik, Szczytno. Projekt został dofinansowany w ramach  Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Celem projektu była mobilizacja 20 niepracujących kobiet w wieku 25-50 lat do podejmowania lokalnych inicjatyw oraz wzmocnienia ich aktywności społeczno-ekonomicznej.

Podczas projektu odbyły się 4 szkolenia, 3 wizyty w przedsiębiorstwach społecznych: Spółdzielnia socjalna „Sposób na życie” w Waszułkach, Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu,  Łyńskie Centrum Rozwoju AŁNA z Łyny-pow. nidzicki oraz warsztaty decoupage w Stowarzyszeniu Manufaktura Nowomiejska w Nowym Grodzicznie-pow.nowomiejski. Kobiety spotkały się także z liderkami spółdzielni socjalnej Przyjaciele z Malinowa, w pow. działdowskim oraz z liderką przedsiębiorstwa społecznego Creative Development z Krotoszyn,  w pow. nowomiejskim.
Czytaj więcej

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie na następujące projekty:
1. W ramach Programu FIO 2016/Fundusz Inicjatyw Obywatelskich -Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej/ Projekt: „Kobieca Moc Liderska!”-projekt skierowany do 20 kobiet w wieku 30-60 lat z czterech gmin (Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd i Barczewo). Podczas projektu odbędą się 4 szkolenia, uczestniczki zrealizują autorskie projekty dla lokalnych społeczności, odbędzie się także wizyta studyjna do dwóch spółdzielni socjalnych.
Celem projektu jest mobilizacja kobiet do podejmowania lokalnych inicjatyw oraz wzmocnienia ich aktywności społeczno-ekonomicznej.

2. W ramach Programu Erasmus +/Narodowa Agencja Programu Erasmus +/ Projekt: „Obudź przedsiębiorczy potencjał”. Projekt angażuje 10 partnerów z organizacji młodzieżowych z następujących krajów: Polska, Chorwacja, Bułgaria, Węgry, Hiszpania, Macedonia, Grecja, Turcja, Włochy, Słowacja. W projekcie weźmie udział 30 uczestników, wolontariusze, pracownicy młodzieżowi z partnerskich organizacji.

Głównym celem projektu jest promocja edukacji o przedsiębiorczości społecznej oraz wzmacnianie ducha przedsiębiorczości wśród młodych ludzi poprzez zapoznanie uczestników z następującymi metodami: skuteczna komunikacja, twórcze myślenie , rozwiązywanie konfliktów, praca zespołowa, rozwijanie i prowadzenie przedsiębiorstwa społecznego.

W ramach projektu zaplanowane są dwa międzynarodowe działania: kurs szkoleniowy w Polsce, w Olsztynku/wrzesień 2016/ organizacja goszcząca: SEN Stowarzyszenie Edukacji Nieformalnej oraz seminarium w Chorwacji, w Zagrzebiu/ marzec 2017/ organizacja goszcząca: Centar za Izvrsnost u Razvoju.

The English version of the article